Warto kupić mieszkanie w Warszawie

pierwsza_bannerJeśli mowa o rynku nieruchomości w naszym kraju, nie można nie wspomnieć o malejących cenach mieszkań w Warszawie. Warto zauważyć, że w ciągu roku staniały one nawet o 10 %!

JAKI SPADEK?

W Warszawie w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy średnia cena używanych mieszkań zmniejszyła się o 2,8 %. Obecnie więc za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy tam 8267 PLN.

DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE?

Spadek cen mieszkań – który wielu cieszy – spowodowany jest przede wszystkim ograniczonym popytem i stale utrzymującą się wysoką podażą.

Dzieje się tak z powodu wygasających dopłat z programu Rodzina na Swoim, ostrożności banków przy udzielaniu kredytów hipotecznych oraz zarobków szczególnie młodych ludzi.

SPADEK, A DZIELNICE

Ceny mieszkań w porównaniu z sierpniem 2012 roku spadły w każdej z dzielnic Warszawy.

  • Według portalu domy.pl największy spadek odnotowano w dzielnicy Wesoła – aż 10,4 % w ciągu roku. Tam spowodowane jest to przede wszystkim rozwojem budowy domów jednorodzinnych.
  • Podobnie wysoki spadek odnotowano w Rembertowie – 9,1 %.
  • We Włochach – również jednej z dzielnic Warszawy – odnotowano spadek o 7,6 %.
  • Wilanów natomiast odnotował najmniejszy spadek cen mieszkań – 0,4 %. Mieszkania zlokalizowane w tej dzielnicy są zazwyczaj nowe, nowoczesne i wyposażone – to właśnie dlatego ceny tam dobrze się utrzymują.

Również najbardziej popularny Mokotów utrzymuje swoją cenę, tam odnotowano spadek jedynie 1,7% w skali roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *