UWAGA RAPORT! Gdzie najbardziej spadły ceny nieruchomości?

d46ee156a3c004859acfb8529f6b95b3Mieszkanie za półdarmo – któż o takim nie marzy? Własne gniazdko jest ogromnym powodem do szczęścia, pod warunkiem, że zostaje wykupione na własność. Sprawdźmy więc gdzie najbardziej spadły ceny mieszkań.

175 ZŁOTYCH ZYSKU NA METRZE KWADRATOWYM!

Jeśli mowa o mieszkaniach używanych, to właśnie średnio 175 PLN możemy obecnie zaoszczędzić na metrze kwadratowych, jeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania używanego już przez inną rodzinę. Ceny mieszkań w największych polskich miastach spadły w ciągu roku więc o około 3,4 %! Analiza została opracowana na podstawie 25 000 ofert mieszkań wystawionych na portalu dotyczącym nieruchomości domy.pl. Warto wspomnieć, że mieszkania znajdowały się w aż 18 największych polskich miastach.

NAJTAŃSZY ZAKUP W KATOWICACH!

To właśnie stolica Górnego Śląska cieszy się bądź też nie największym spadkiem cen mieszkań w ciągu ostatnich 12-stu miesięcy. Już we wrześniu bieżącego roku za metr kwadratowy w Katowicach mogliśmy zapłacić zaledwie 3698 PLN. To cena aż o 6,1 % niższa niż jeszcze rok temu.

Drugim miejscem może pochwalić się Gdańsk. Tam ceny mieszkań spadły o 5.7 %.

Kolejne miejsce w rankingu zajmuje Opole. W tym mieście ceny mieszkań w ciągu ostatniego roku spadły o 5 %.

Nieco gorzej w tym zestawieniu prezentuje się Kraków, w którym ceny mieszkań spadły zaledwie o 2,1 %. Nie oznacza to jednak, że wszystkie nieruchomości w tym mieście charakteryzują się wysokimi cenami. Do ciekawych ofert cenowych można zaliczyć między innymi nowe mieszkania w Krakowie, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji i wysokim standardzie wykończenia.

GDZIE MIESZKANIA SĄ DROŻSZE?

Spadek cen odnotowano również w Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim czy Łodzi. Tam jednak ceny zmniejszyły się najmniej w rankingu wśród 18-stu największych polskich miast. To tutaj stawki zmniejszyły się jedynie o 1 %.

Jeśli więc to właśnie w mieście, w którym mieszkanie nam się marzy ceny obniżyły się, nie zwlekajmy się tylko spełniajmy nasze marzenia – taka okazja może się już nie powtórzyć!

Untitled

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *