Sprzedaż nowych mieszkań nadal pnie się w górę!

nowe_mieszkanie_2_pok_62_m2_avangard_apartamenty_deweloper_grupa_inwestycyjna_hossa_sa_96635247731902943

Podobnie jak w trzecim kwartale tego roku, ta i w czwartym szacuje się pójdzie statystycznie w górę sprzedaż nowych mieszkań. Deweloperzy mają więc powody do świętowania. Według firmy REAS oznacza to wzrost o około 10-15 %.

Dobre prognozy dla deweloperów

Firma to zajmuje się doradztwem dla deweloperów. Według jej danych w sześciu jednych z największych polskich miast, tak jak: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu oraz Trójmieście sprzedano więcej mieszkań niż w kwartale drugim.

Podobno na tę sytuacje ma wpływ fakt, że kredyt polegający na pokryciu 100 % nieruchomości można zaciągnąć już jedynie do końca bieżącego roku. Później jego warunki znacznie się zmienią. Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego wprowadziła obowiązkowy wkład własny – może on wynosić najmniej 5 %.

Które mieszkania cieszą się największą popularnością?

Firma ta zbadała również jakie mieszkania nadal sprzedają się chętnie. Musimy przyznać, że społeczeństwo nie stroni od apartamentów oraz mieszkań o podwyższonym standardzie.

Zauważają oni jednak, że coraz trudniej podczas rozmowy z deweloperami można wynegocjować rabaty oraz obniżki. Szczególnie jeśli walczymy o mieszanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *