Nowe mikroapartamenty we Wrocławiu – czy jest to skuteczna inwestycja?

Inwestycja w nieruchomości, zaraz obok obligacji skarbowych i funduszy inwestycyjnych, jest jedną z najbezpieczniejszych form pomnażania pieniędzy. Dlaczego warto inwestować w mikroapartamenty? I z jakich powodów warto w nich mieszkać?

Czym są mikroapartamenty?

Mikroapartamentami nazywamy niewielkie mieszkania, których powierzchnia mieści się w zakresie 23-45 m2. Zazwyczaj składają się z pokoju dziennego połączonego z aneksem kuchennym i łazienki. Na rynku można również znaleźć dwupokojowe małe mieszkania. Niezależnie od wybranej opcji, apartamenty zostały wykończone przez architektów, którzy w mistrzowski sposób połączyli nowoczesny design z funkcjonalnością. Jest to świetne rozwiązanie również pod względem logistycznym – mikroapartamenty znajdują się blisko centrum, przez co stają się atrakcyjne zarówno dla inwestorów jak i najemców.

Kto powinien interesować się mikroapartamentami?

Jest to przede wszystkim świetna pozycja dla inwestorów, chcących ulokować swoje pieniądze w intratnej długoterminowej lokacie. To, że inwestycje w nieruchomości są świetną alternatywą wie już niemal każdy. Nie wszyscy jednak znają przyczyny tego zjawiska. Oprócz comiesięcznego przypływu gotówki i stabilnego dochodu, inwestycje tego typu pozwalają zabezpieczyć dochody inwestora. Jest to tzw. dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – w przypadku strat ponoszonych na jednej inwestycji, ma on inne przynoszące zyski pozycje, które pokryją stratę. Jest to z całą pewnością skuteczniejsza metoda pomnażania majątku od tradycyjnych lokat, których oprocentowanie pozwala osiągnąć niewielki zysk. Dodatkowo, na rynku nieruchomości od dawna nie występują wielkie wahania, a jeśli się zdarzają, są to tendencje wzrostowe. Ze względu na tę stałość, jest to pewniejsza inwestycja od gry na giełdzie, przynosząca długofalowe zyski o zminimalizowanym ryzyku.

MikroKlimatyczne mieszkania Republiki Wnętrz

Mikroapartamenty od swojego debiutu w 2013 r. we Wrocławiu, cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony inwestorów i potencjalnych lokatorów. Specjaliści uważają, że najszybciej sprzedawane są właśnie niewielkie mieszkania, stąd kolejne projekty są odpowiedzią na zapotrzebowanie na rynku nieruchomości. Pod koniec 2017 roku ruszyła budowa kolejnej inwestycji tego typu. Republika Wnętrz rozpoczęła prace nad stworzeniem siedmiopiętrowego budynku, zlokalizowanego blisko węzła komunikacyjnego na Gaju.

Więcej na temat inwestycji: http://microklimat.pl/inwestycje-wroclaw-mieszkania/

Projekt wykończony pod klucz

Zgodnie z planem, mają oni stworzyć aż 202 apartamenty, które będą wykończone przez architektów ceniących sobie kompleksowe rozwiązania. Wszystko stworzone zgodnie z duchem wielozadaniowości – każdy kąt jest odpowiednio zagospodarowany, by nie marnować przestrzeni, a jednocześnie wszystko tworzy harmonijną całość.

Co zyskuje inwestor a co najemca?

Jest to świetna oferta dla inwestorów instytucjonalnych, jak i dla osób prywatnych posiadających nadwyżki finansowe. Kupno nieruchomości pozwala osiągnąć roczny zysk na poziomie 6% przez okres 5 lat najmu. Dodatkowym atutem tego typu inwestycji są wszelkie uproszczenia, które ograniczają się do kontaktu z operatorem. Jest to osoba, która odpowiada za poszukiwanie najemców i kontakt z nimi.

Natomiast najemcy mogą liczyć na nowocześnie urządzone mieszkanie blisko centrum. Dlatego właśnie najem jest skierowany głównie do studentów, singli i biznesmenów – jest to grupa, która doceni lokalizację w pobliżu węzłów komunikacyjnych, centrów handlowych, restauracji i biurowców. Mikromieszkania mogą również poszukiwać na krótszy najem turyści i delegaci, którzy chcą w pełni wykorzystać walory miasta. Krótko mówiąc, jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy przedkładają funkcjonalność nad przestrzenią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *