Mieszkanie Plus ze wsparciem rządu

W poniedziałek 29 stycznia premier Mateusz Morawiecki powołał Radę Mieszkalnictwa. Nowy organ doradczy ma wspomagać realizację polityki mieszkaniowej rządu.

Zarządzenie premiera określa zadania Rady Mieszkalnictwa jako ciała, które koordynować będzie działania mające na celu przyspieszenie wdrażania w życie procedur związanych z realizacją programu Mieszkanie Plus. Inwestycje budowlane od tej pory otrzymają najwyższy priorytet w działaniach Rady Ministrów.

Mieszkanie Plus programem priorytetowym

Do zadań nowego organu należy przede wszystkim przyspieszenie wykonania programu Mieszkanie Plus. Dzięki niemu mają powstać tanie nieruchomości dostępne dla osób, których dochody nie pozwalają na uzyskanie kredytu, a jednocześnie są zbyt wysokie, by móc starać się o lokal komunalny. Wdrażanie w życie założeń jednego ze sztandarowych projektów rządu od czasu jego uruchomienia w zeszłym roku idzie jednak mozolnie.

Rada Mieszkalnictwa organem koordynującym

Wiele powiatów do tej pory nie zgłosiło żadnych dokumentów pozwalających na udział w programie Mieszkanie Plus. Dlatego też w skład Rady wchodzą przedstawiciele rządu w randze ministrów wraz z prezesami Rządowego Centrum legislacji oraz spółki BGK Nieruchomości. Do ich zadań należeć będzie także koordynacja współpracy pomiędzy samorządami a deweloperami. Udział w pracach Rady jest nieodpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *