Jakie mieszkania sa najbardziej popularne w stolicy?

osiedle_mieszkaniowe_srodmiescie_wilanow_warszawa_625x0_rozmiar-niestandardowyWarszawa – stolica Polski, jest miastem w którym wielu przedsiębiorców i młodych ludzi chciałoby zamieszkać. Tak więc zainteresowanie mieszkaniami w tym pięknym mieście jest ogromne – sprawdźmy jakich mieszkań w Warszawie najczęściej szukają klienci.

JAKI METRAŻ, JAKI TYP?

Ponad 21 % osób poszukuje w Warszawie mieszkania o metrażu od 41 do 50 metrów kwadratowych, tylko 1 % mniej osób interesuje mieszkanie o powierzchni od 31 do 40 metrów kwadratowych. Jeszcze mniej – bo 19 % – interesuje się mieszkaniami od 51 do 60 metrów kwadratowych.

NAJBARDZIEJ I NAJMNIEJ POŻĄDANE LOKALIZACJE W STOLICY

Niezmiennie najbardziej pożądaną lokalizacją okazuje się Mokotów – aż co druga osoba chciałaby tam zamieszkać. 22 % klientów wybrało Ursynów, a Śródmieście 19 %.

Ponad połowa respondentów nie chciałaby zamieszkać w dzielnicy Białołęka, 31 % w Rembertów, a ponad 20 % w Praga Północ.

KREDYT CZY GOTÓWKA?

Mimo spadku popularności kredytów hipotecznych, aż 83 % klientów korzysta z tego dofinansowania. Ponad 16 % kupców chciałoby zakupić mieszkanie za środki własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *