Dom za dolara – czy to możliwe?

Gary jest miastem położonym niedaleko Chicago. Niestety jego sytuacja finansowa jest w opłakanym stanie, dlatego uważa, że sprzedaż domów za przysłowiowego dolara może pomóc mu wyjść z tej ciężkiej sytuacji. Czy to wystarczy?

Miasto to niegdyś kojarzone z Michaelem Jacksonem – gdyż to tam właśnie przyszedł na świat, dziś kojarzy się przede wszystkim z fatalną sytuacją gospodarczą. Powoduje ona dodatkowe problemy, takie jak: przestępczość, wyludnienie i bezrobocie.

Władze miasta robią co mogą, aby ratować jego sytuację. Jakiś czas temu przejęli 12 domów za niepłacenia przez ich właścicielu podatku od nieruchomości, teraz pragną je sprzedać, jedynie za dolara!

Pułapka tkwi w szczegółach, gdyż nie każda osoba ma możliwość zakupy tak taniego domu. Musi ona spełniać kilka warunków. Jednym z nich jest zamieszkanie miasta Gary przez okres nie mniejszy niż pół roku, posiadać aż 1000 dolarów na koncie, wykazać przynajmniej 80 procent średniej rocznej dochodów tego regionu oraz udowodnić władzom, że nabytą nieruchomość będziemy utrzymywali przez co najmniej 5 lat oraz wyremontujemy ją.

Do tego kontrowersyjnego programu zgłosiło się aż 400 uczestników, ale tylko 25 spełniło wymagane warunki. Teraz pora na czekanie na wyłonienie dwunastu zwycięzców…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *