Co z funduszem mieszkań na wynajem?

1ololmJuż w przyszłym roku sytuacja na runku nieruchomości powinna się ustabilizować. Właśnie dlatego rządowy projekt czyli Fundusz Mieszkań na Wynajem powinien wejść w życie jak najprędzej, w przeciwnym razie ustabilizowaną sytuacje na rynku nieruchomości może zaburzyć, poprzez ponowny wzrost cen mieszkań.

KTO NAD NIM PRACUJE?

Wszyscy jednomyślnie uważają, że Fundusz Mieszkań na Wynajem jest potrzebny. Obecnie Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Ministerstwo Finansów pracują nad jego powstaniem.

DLA KOGO FUNDUSZ?

Słysząc o nowym projekcie stale zadajemy sobie pytanie: dla kogo ten obiecujący fundusz? Jarosław Sadowski, który jest głównym analitykiem Expander Advisors mówi, że projekt przeznaczony jest szczególnie dla osób młodych, które podczas zdobywania doświadczenia i rozwijania swojej kariery zawodowej muszą przeprowadzić się do większego miasta. To właśnie oni potrzebują taniego mieszkania do wynajęcia, aby móc zaaklimatyzować się w nowym miejscu, znaleźć odpowiednią pracę, nabyć doświadczenie i rozwijać się.

Dzięki temu funduszowi nie tylko osoby młode miałyby dostęp do tańszego wynajmu mieszkań, ale również dość trudna sytuacja na rynku nieruchomości mogłaby się zmienić.

JAK? GDZIE? KIEDY?

Fundusz ten miałby być realizowany w ramach programu Inwestycje Polskie. Według planu ma on ruszyć w przyszłym roku i posiadać w swojej bazie aż 20 tysięcy mieszkań w największych i najlepiej rozwiniętych miastach Polski.

JAK TO MA DZIAŁAĆ?

Pomysłu w jaki dokładnie sposób Fundusz Mieszkań na Wynajem mógłby działać nadal jest wiele.

Jednym z nich jest możliwość zakupu gotowych do zamieszkania mieszkań od deweloperów i wynajmowanie ich młodym ludziom po niższej cenie. Innym pomysłem natomiast jest dopłacanie młodym ludziom do czynszu.

JAK DŁUGO?

Według ekspertów pomoc ta powinna być ograniczona czasowo – tak aby była ona niesiona tym najbardziej potrzebującym. W czasie pomocy funduszu młoda osoba powinna znaleźć stałą prace i pomyśleć o wynajmie lub zakupie mieszkania po cenach rynkowych. W ten sposób każdego roku w ramach tego programu będzie można pomóc innemu młodemu człowiekowi.

Ponadto pomoc ta musi być ograniczona i nie będzie pokrywała całkowitych kosztów wynajmu.

Jeżeli funduszowi uda się wejść w życie to na pewno warto z niego skorzystać, gdyż pomoc finansowa podczas pierwszych kroków w karierze zawodowej przyda się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *