Chcesz wynająć mieszkanie za prace społeczne? To możliwe tylko w Hiszpanii!

Przełom w sektorze nieruchomości w Hiszpanii trwa! Andaluzja jest jednym z regionów Hiszpanii, a tamtejsi politycy pragną stworzyć ustawę, która będzie zezwalała na wynajem mieszkania w zamian za prace społeczne.

Ma powstać cała lista osób, które o tak wynajęte mieszanie będzie mogło się starać. Wiadomo już, że na przodzie znajdą się rodziny, które zostały eksmitowane ze swoich dotychczasowych mieszkań przez banki.

Skąd ten pomysł? Ten hiszpański region dysponuje aż 80 tysiącami mieszkań komunalnych i choć zostały one wybudowane przed 30 laty to ich tan jest fatalny. Rodzinie może zostać takie mieszanie przyznane pod warunkiem, że podejmie się ona prac społecznych polegających na remontowaniu mieszkaniu, okolicznych placów zabaw, parków i innych atrakcji.

Jednak aby wziąć udział w projekcie należy również spełniać określone warunki –  zarobki nie mogą przekraczać 600 euro miesięcznie oraz poszczególne osoby muszą być zarejestrowane na listach opieki społecznej.

Warto zgłaszać się do udziału w realizowanym projekcie. Osobom, które wezmą udział oferowane jest nie tylko mieszanie, ale również ubezpieczenie, a także nadzór budowlany.

Osoby ubogie dostaną mieszkania, a w zamian za to rząd zaoszczędzi pieniądze na remontach mieszkań komunalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *