Chcesz sprzedać mieszkanie? Pamiętaj o kilku zasadach!

Haus auf Händen tragenSzukanie kupca na mieszkanie wcale nie jest prostym zadaniem, jednak musimy pamiętać o kilku zasadach, a być może pomogą nam one przyśpieszyć ten okres i szybciej cieszyć się sukcesem.

JAKA KWOTA?

Bardzo ważną zasadą jest rzeczywiste wycenienie mieszania. Należy wziąć pod uwagę wszystkie jego wady i zalety, umiejscowienie i zastanowić się w jakiej cenie obecnie mieszkania funkcjonują na rynku nieruchomości. Aby najlepiej porównać inne oferty z danej okolicy warto zajrzeć na popularne portale internetowe oferujące sprzedaż nieruchomości. Warto nie przeceniać oferowanego mieszkania czy domu – zastanówmy się nad jego faktyczną wartością.

WYNAJMIJMY POŚREDNIKA!

Warto więc poprosić o pomoc pośrednika, który skupi się na zysku obu stron – sprzedającego, jak i kupca. Największą zaletą wynajęcia pośrednika jest jednak wsparcie z jego strony podczas wstępnych rozmów, negocjacji oraz załatwiania formalności. Kolejna zaleta to możliwości pośrednika podczas rozreklamowania oferty.

A CO Z AGENCJĄ POŚREDNICZĄCĄ?

Wiele osób swoje mieszkanie oferuje również pod opiekę doświadczonym agencją pośredniczącym w obrocie nieruchomościami. Warto jednak sprawdzić wiarygodność oraz skuteczność wybranej agencji. Jeśli skorzystamy z jej pomocy możemy być pewni, że nasza oferta będzie doskonale promowana. Dzięki niej czas poszukiwania potencjalnego kupca może znacząco się skrócić.

TRAF W ODPOWIEDNIĄ GRUPĘ KUPCÓW!

Nie warto kierować ofertę sprzedaży do ludzi, którzy mają inne potrzeby. Warto od razu trafić w odpowiednia grupę odbiorców. Zastanówmy się więc kogo nasza oferta może zainteresować najbardziej. Zwróćmy więc uwagę na takie czynniki jak: całkowita powierzchnia lokalu, ilość pokoi, lokalizacja, rozkład czy otoczenie.

JAK JE REKLAMOWAĆ?

I to zależy od potencjalnej grupy odbiorców. Jeśli mają to być młodzi lidzie, warto wykorzystać różne portale internetowe. Jeśli osoby w średnim wieku i starsze powinniśmy skorzystać z ogłoszeń w gazetach czy na miejskich slupach. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem może okazać się jednak wykorzystanie wszystkich możliwych form reklamy.

EKSPOZYCJA CZYLI NAJWAŻNIEJSZE PIERWSZE WRAŻENIE!

Pamiętajmy, że pierwsze wrażenie okazuje się zawsze najistotniejsze. Jeśli więc zależy nam na szybkiej sprzedaży mieszkania wykonajmy profesjonalne zdjęcia czystego i zadbanego wnętrza. Kadr zdjęcia powinien zawierać jak największą powierzchnię. Nie fotografujmy więc pojedynczych obiektów, np. telewizora, umywalki tylko całe pomieszczenia z różnych perspektyw. Warto dołączyć również zdjęcia okolicy oraz widoku z okna.

Jeśli zastosujemy się do tych kilku zasad to możliwe, że osiągniemy sukces prędzej niż mogliśmy się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *