Chcesz kupić dom w Wielkiej Brytanii? Poradnik

Polacy najczęściej emigrują do Wielkiej Brytanii, skąd często nie decydują się już na powrót do kraju. Po upływie kilku lat, zaczyna kiełkować myśl o zakupie własnego domu w UK. Proces pozyskania mieszkania w tym kraju nieco różni się od tego znanego nam w Polsce, dlatego przedstawiamy krótki poradnik oraz kilka ciekawostek.

Kredyt na mieszkanie w UK

Na początku poszukiwań nieruchomości warto ustalić swój maksymalny budżet i mocno się go trzymać. W Wielkiej Brytanii popularne są doradztwa kredytowe oraz osoby pośredniczące w zakupie nieruchomości, którzy w dużej mierze zajmują się dokumentacją i formalnościami. Na Wyspach nie są oni źle postrzegani, a raczej stanowią filar udanych zakupów, ponieważ najlepiej znają rynek w danych regionie i pomagają znacznie zaoszczędzić nam czas. Ciekawostką jest kredyt hipoteczny o nawie Flexible mortgage, czyli elastyczny sposób, który umożliwia zmianę miesięcznych płatności w zależności od aktualnej sytuacji finansowej.

mieszkania-w-wielkiej-brytanii

Mieszkania z Londynie z benefitami

W związku z Brexitem oraz nadchodzącymi wyborami, wiele osób wycofuje się z pomysłu zakupu mieszkania w Londynie. Jest to okres niepewności i dużych zmian. Niemniej jednak również jest to idealny czas na decyzję, która pozwoli nieco zaoszczędzić. Przedstawiciele firm deweloperskich chcąc zachęcić ludzi do inwestycji w nieruchomości zlokalizowane w stolicy Wielkiej Brytanii, oferują liczne dodatki. Warto najpierw dobrze rozejrzeć się po ogłoszeniach, ponieważ do zakupu mieszkania możemy otrzymać gratis samochód wart 18 tys funtów lub pomoc finansową w wysokości 150 tys funtów, która pokryje koszty opłat skarbowych. Firmy deweloperskie zachęcają również nowoczesnym sprzętem elektronicznym, voucherami do sklepów meblarskich lub kompletami wyposażenia do nawet 20 tys funtów. Warto zwrócić uwagę, że ceny mieszkań również mogą być niższe, niż w szczycie sezonu, dlatego dla osób zdecydowanych jest to świetna okazja to zakupu wymarzonego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *